KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12373431
nr 1237 3431
Florica Teisanu Apostoleanu
(1900-1992)
Oljemålning, Florica Teisanu Apostoleanu (1900-1992), Fiskare. Signerad, daterad 1977. Olja på pannå, 46x57 cm
Florica Teisanu Apostoleanu, bildkonstnär född 1900, död 1992.
måndag 25 februari 2019
kl 19:12:41
Florica Teisanu Apostoleanu
Läs mer om Florica Teisanu Apostoleanu